Erkeklerde Sertleşme

Erkeklerde sertleşme, tatmin edici bir cinsel ilişki ile sonuçlanan penis ereksiyonunun sağlanması veya sürdürülmesindeki zorluk veya yetersizliktir. Aynı zamanda cinsel iktidarsızlık olarak da bilinir, ancak bu terim artık tıp alanında durdurulmuştur. Bu durum birçok erkeği etkiler ve yaşla birlikte artar, ancak bir hastalık olarak görülebilmesi için sabit olması gerekir.

Birkaç tür erkeklerde sertleşme çeşitti vardır:

 • Cinsel ilişkiye girememe,
 • Penisin ereksiyonunu sağlayamama.
 • Penetrasyona rağmen üreme yeteneğinin olmaması,
 • Psişik iktidarsızlık: ereksiyon olamamanın zihinsel sorunlardan kaynaklanmasıdır.

Hangi Belirtiler Gözlemlenir?

Erkeklerde sertleşme durumunun ana semptomu, ereksiyon kalitesinde bir değişikliktir. Sebep fiziksel ise, ereksiyon sağlayamama genellikle sabah uyandığınızda ortaya çıkar. Sertleşme sorunu psikolojik nedenlerle bir süre sonra da ortaya çıkabilir.

Erektil Disfonksiyon Nedenleri

Erektil disfonksiyonun nedenleri hem fiziksel hem de psikolojik olabilir veya her ikisinin bir kombinasyonu da olabilir. Psikolojik, vasküler, nörolojik, hormonal ve farmakolojik nedenler olabilirler.

 • Psikolojik nedenler: depresyon, stres veya anksiyete hastalarının yanı sıra ilişkide sorunlar.
 • Vasküler nedenler: Çok yaygındır ve yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, diyabet, sigara içme veya radyasyon tedavisi görmüş hastalardan kaynaklanabilir.
 • Nörolojik nedenler: Etkilenen sinirlerde bir yaralanma olduğunda, örneğin omurilik yaralanması olan hastalarda ortaya çıkar.
 • Hormonal nedenler: Nadirdir. Erkek cinsiyet hormonlarının eksikliğinden kaynaklanırlar.
 • Farmakolojik nedenler: Yan etki olarak erektil performansı azaltan ilaçlar vardır.

Erektil Disfonksiyon Önlenebilir Mi?

Erektil disfonksiyonu önlemenin ana yolu, arterleri ve damarları olumsuz yönde etkileyen olası alışkanlıklardan kaçınmak için yaşam tarzınızı değiştirmektir.

Tedavi Nelerden Oluşur?

Erektil disfonksiyon tedavisi genellikle ilaçları ve sigarayı bırakmak ve düzenli egzersiz yapmak gibi yaşam tarzı değişikliklerini içerir. 40 yaşın altındaki erkekler için psikolojik yardım önerilir, çünkü bu durumlarda hastalığın nedeni genellikle zihinseldir. Giderek daha fazla erkek ereksiyon sürdürmekte sorun yaşanabilir. Günümüzün yüksek stresli yaşam tarzı, giderek daha fazla erkeğin ereksiyon sorunlarını gidermek için doktora gitmesine neden olabilir. Ereksiyonları daha güçlü ve daha uzun ömürlü hale getirmek için iyileştirebilecek bazı alışkanlıklar da vardır.

Sertleştirici ilaçlar ilk baş vurulan yöntemlerden birisidir. Viagra fiyat ve etkisiyle hekimlerin ilk baş vurduğu cinsel sağlık ilaçları arasında ön plana çıkar. Onlne eczane satış yapan sitelerden en ekonomik şekilde ürüne ulaşmanız mümkündür. İlaç tedavileri büyük oran da sorunu çözmede etkilidir.

Erektil Disfonksiyon İçin Çikolata

Çikolata; California Üniversitesi, bitter çikolatada bulunan flavonoidlerin ereksiyonları önemli ölçüde iyileştirebileceğini göstermiştir. 40 gram bitter çikolata tüketmek, ereksiyonların gücünü ve süresini potansiyel olarak iyileştirebilir. Hasta tavsiyeleri takip ettikten sonra ereksiyon sağlayamıyorsa, cinsel işlev bozukluğunu iyileştirmek için uygun bir tedavi önerebilecek bir uzmana danışılması önerilir. Bir erkek hayatının 50’li yaşlarında erektil disfonksiyona veya erektil disfonksiyona neden olabilecek birkaç durumla karşılaşabilir. Elli yaşından sonra aşağıdaki durumlar ortaya çıkabilir veya çıkmayabilir:

 • Düşük endojen testosteron üretimi. Andropoz veya düşük testosteron üretim sendromu oluşur.
 • Aynı partnerle yaşamak seksi monoton ve/veya sıkıcı hale getirebilir.
 • Yüksek tansiyon, kolesterol artışı gibi kardiyovasküler hastalıkların ortaya çıkması görülebilir.
 • 50 yaşın üzerindeki birçok erkek, işte veya profesyonel yaşamlarında antidepresanlar, anksiyolitikler gibi ilaçlara ihtiyaç duydukları zor zamanlardan geçebilir.
 • 50’nin üzerinde, karında yağ birikir ve fiziksel değişikliklere neden olur.
 • 50’li yaşlarda fiziksel aktiviteler, iyi bir fiziksel ve dolaşım sağlığını korumak için gerekli olan düzenlilikler iyi şekilde ile yapılamayabilir. Bu iktidar sorunlarını beraberinde getirebilir.

Kegel Egzersizleri

Bu egzersizler normalde erken boşalmadan muzdarip hastalar için önerilir. Bununla birlikte, bu egzersizlerin pelvik taban ve perine kaslarını güçlendirerek ereksiyonları iyileştirdiği gösterilmiştir. Bu nedenle hızlı ve uzun süreli bir ereksiyon olması tamamen kişiye bağlı olacaktır. Antioksidanlar; antioksidanlar açısından zengin dengeli bir diyet yemek paha biçilmez bir yaşam kalitesi sağlar ve tatmin edici, uzun süreli bir ereksiyonun korunmasına yardımcı olur. Antioksidan bakımından zengin bazı besinler mürver, yaban mersini ve böğürtlendir. Bu, American Journal of Nutrition tarafından doğrulanmıştır, bu nedenle düzenli olarak tüketmek güvenli bir ereksiyon sağlamaya yardımcı olur.

Kilo vermek; Fazla kilolu olmamak, ilaç kullanmadan güçlü bir ereksiyon elde etmek istiyorsak dikkate almamız gereken çok önemli bir faktördür. Dengeli bir diyete eklenen fiziksel çaba, ilaç kullanmadan güçlü bir ereksiyon sağlar. Uzmanlar, daha iyi ereksiyonlar için vücut ağırlığının %10’unu kaybetmeyi önerir. Nitrik oksit; Bu bileşik güçten sorumludur ve ereksiyonları sürdürmek için iyi bir müttefiktir. Bu nedenle penisin corpora cavernosa endotel hücrelerinde nitrik oksit içeren besinlerin tüketilmesi önemlidir. Bu bileşiği içeren bazı yiyecekler şunlardır: badem, ceviz, pancar, somon, ıspanak ve sarımsak. Ürünleri firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz.

Sertleştirici İlaçlar Eczane Tavsiye Satış Sitesi :

https://www.sagliktrendim-tr.com

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.