Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümü

Kadınlarda cinsel soğukluk çözümü cinsel isteksizliktir. Bir diğer adıyla cinsel soğukluk, kadında veya erkekte çokça görülen ve sürekli ya da yineleyici bir biçimlerde, cinsellik barındıran  etkinliklerde bulunma isteğinin azalması veya olmaması durumudur. Cinsellik barındıran  etkinlikler genellikle cinsel ilişki, mastürbasyon gibi aktivitelerdir.

Aynı zamanda kişiler cinsellikle ilgili düşüncelerden tümüyle uzaklaşmaya başlayabilirler. Bu kişilerin çoğunluğunda uygu esnasında  dahi cinsel içerikli rüyalar görmedikleri belirtilir. Cinsel isteksizlik; genel olarak halk dilinde  cinsel haz eksikliği, cinsel arzuların azalması ve cinsel soğukluk gibi isimlerle de anılır. Klinik olarak  “Frijidite”  olarak bilinir.

Frijit olan kadınlar  genellikle sorunlarını dile getirirken  “cinsellik hiç aklıma gelmiyor, bu konular bana çok uzak, keşke cinsellik diye bir şey olmasa,  bıraksalar hiç yapmayı bile düşünmem, cinsellik benim için bir işkence”  vs. şeklinde anlatımlarda bulunurlar. Bu hastalar  çoğu zaman eşlerinin ısrarı üzerine cinsel terapilere başvurulmakta, bazıları ise sırf yuvalarını kurtarabilmek adına bu duruma son vermek ister.

Cinsel istek gibi arzuların  azalması, çiftler arası ilişkilerde zorluklara neden olmakta ve tüm yaşamı etkileyen bir sorun olarak  kişileri sarsar. Cinsel soğukluk konusu, ABD psikiyatrlar birliği tarafından cinsel uyarılma bozukluğu ile aynı kategoride  yanı cinsel istek ve ilgi bozukluğu sınıfında yer alır. En Etkili yöntemlerden birisi istek artırıcı cinsel ilaçlar gibi ürünlerdir.

Kadınlarda  Cinsel Soğukluğun Çözümü Var Mı?

Kadınlarda görülen cinsel soğukluğun yanı cinsel isteksizliğin temelinde genel olarak psikolojik etkenler yatar.

  • Kadınlarda cinsel soğukluk çözümü durumu kendini bildi bileli var ise bu kişilerin çocukluğunda genellikle  cinsel kimlik oluşumunda problemler yaşamış olma veya cinselliğe bakış açısından bir problem yaşamış olması olası bir durumdur. Bunun dışında küçük yaşlarda cinsel taciz veya tecavüze maruz kalan bireylerde de ileriki yaşlarda cinsel soğukluk gibi şeyler görülür. Bazı durumlarda ise cinsel soğukluk sonradan ortaya çıkan bir sorun olabilir. Bu gibi durumlarda ise aslında temelinde yaşanan bazı sorunlar vardır.
  • Evliliklerde oldukça sıradan bir hal almış olan cinsellik ve bu olayın bir görev olarak algılanması kişileri cinsellikten soğutabilmekte ve cinsel istek azalmasına ya da isteksizliğe sebep olur.  Zira kadınlar istek duymadan bunu görev olarak yaşarsa bu durumda acı hissedebilir ve istek olmayan bir cinsel ilişki sonrasında bu durumdan tiksintiye kadar gitmesine sebep olabilir.
  • Kadınlara cinsel soğukluk çözümü özelinde erkeklerin kadınları adeta bir sex objesi olarak görmeleri kişinin kendisinde bir duygu boşluğu oluşturmakta ve kullanılıyormuş hissi yaratır.  Zira cinsellik aynı zamanda duygusallığı da barındırması gereken hassas bir konudur.
  • Monotonlaşan her şey zamanla yok olmaya mahkûmdur. Cinsellik içinde geçerli olan bu kural dikkat edilmesi gereken bir husustur ve oldukça önemlidir. Cinsel birliktelik eğer monotonluktan öteye gidemiyorsa kişilerde isteksizlik oluşmaya başlar ve cinsel soğukluk için zemin hazırlar.

Kadınlarda cinsel soğukluk çözümü ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Zira tüm canlılarda olduğu gibi insanlar için vazgeçilmez bir konu olan cinsellik, aslında sağlığın bir parçası niteliğindedir. Düzenli ve sağlıklı olan cinsel hayat aynı zamanda kişilerin günlük yaşamını ve ruh halini oldukça fazla etkileyen bir durumdur. Bayan azdırıcı damla ürünleri en etkili istek artırıcı tedavi ürünleridir.

Cinsel Soğukluk Tedavisi

Kadınlarda cinsel soğukluk çözümü tedavisi gerçekleştirilebilmesi adına öncelikli olarak mutlaka bir jinekolojik muayene gerekir. Zira bir sorunun altında yatan sebebi bulmadan çözüme ulaşabilmek oldukça imkansız bir durumdur. Kadınlarda gerçekleşen jinekolojik muayene esnasında genel olarak vajinanın anatomik yapısı incelenir ve vajinada herhangi bir ağrıya sebebiyet rahatsızlığın olup olmadığına bakılır.

Eğer ki bu açıdan bir sorun yoksa kişilere terapi yöntemiyle tedavi uygulanır. Bunlar cinsel soğukluk tedavileri olarak görülür. Bayan azdırıcı hap ürünleri tedavi de destek olarak kullanımı tavsiye edilen ürünlerdir.

Kadınlarda cinsel isteksizlik özelinde terapiye çiftler beraber gelmeli ve öncelikli olarak cinsellikle ilgili bilinen yanlışların düzeltilme yoluna gidilmesi gerekir. Çiftlerin birbirlerine karşı söz ve davranışlarındaki sorunlar giderilmeli çalışılır ve çiftlerin iyi bir iletişime dahil olması amaçlanır. Çiftler mutlaka cinselliğin anatomisi, fizyolojisi ve psikolojisi hakkında bilgilendirilmelidir.

Çiftlere bazen cinsel ev ödevleri verilir ve derece derece bu ödevler artırılır. Tabi ki her şeyde olduğu gibi bu konuda da tedaviye en hızlı cevap verilmesini sağlayan şey çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgi bağlarıdır. Kadınlarda cinsel soğukluk çözümü ancak bu şekilde aşılabilir.