Oral Sekte Nelere Dikkat Edilmeli

Çiftler arasındaki ilişkilerin taze kalmasını sağlayan oral seks, fizyolojik olarak ihtiyaçların karşılanmasını ifade eder. Ancak oral sekste sadece ihtiyaçların karşılanması önemli değildir. Çiftlerin seksten maksimum zevk almaları da gerekir. Oral seks kadının, partnerinin cinsel organına ağız yolu ile temas etmesine denir. Peki, oral sekste nelere dikkat edilmeli hemen devamını oku.

Oral seks, bazı yerlerde kesinlikle yasak olmasına rağmen oldukça fazla yapılan bir seks çeşidi olarak bilinmektedir. Oral seks, kadının ağzı ile erkeğin penisi arasında gerçekleşir. Aynı şekilde erkeğin ağzı ile kadının vajinası arasında da oral seks meydana gelir. Direk ağızla temas meydana geldiği için oral sekste dikkat edilmesi gerekenler vardır. Özellikle de bu seksi sık sık yapan insanların bu bilgileri okumaları önemlidir.

Oral seks, penisin çok hızlı uyarılmasına vesile olur. Bu nedenle birçok erkek oral seksi ister. Ancak her kadın oral seksi yapmak istemez. Oral seks yapmak isteyenler ise bunu belli kurallara uygun şekilde yapmalıdırlar. Penisin tamamen ağıza değmesi, bazı hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Bundan dolayı oral seksin bilinçli bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Oral seks, ayrıca kadın için de geçerlidir. Bu seksi yapan kadınların vajinalarında yoğun bir ıslaklık oluşur. Oral seks, cinsel birleşmenin beklenilenden daha güzel olmasına neden olur. Peki, oral sekste nelere dikkat edilmelidir?

İstenmeyen Kokulara Dikkat Edin

Oral sekste cinsel organla %100 yakınlık kurulur. Bu yakınlık ise ağız ile sağlanır. Oral sekste dikkat edilmesi gereken durumların başında ise kokular yer alır. Cinsel uzuvların kötü kokması, oral seksi kötü etkiler. Bu nedenle cinsel organların oral seksten önce temizlenmesi gerekir. Böylece kötü kokular yok olacaktır. Zaten cinsel organını sürekli temizleyen insanlarda koku sorunu olmayacaktır.

Oral Sekste Sınırları Fazla Zorlamayın

Oral sekste sınırların çok fazla zorlanmaması gerekir. Sürekli oral seks yapmak, hem kadına hem de erkeğe sıkıcı gelebilir. Bu nedenle oral seksi de belli zamanlarda yapmanız gerekir. Aşırı oral seks yapmak, bu seksin rutin haline gelmesine neden olur. Rutinleşen bir oral seksten ise fazla zevk alamazsınız. Burada dikkate almanız gereken husus, doyum noktasını iyi belirlemektir. Bu noktaya geldikten sonra oral seksi bırakmalısınız.

Oral Seksin İsteğe Bağlı Olmasına Dikkat Edin

Oral seksin isteğe bağlı olmasına çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu tarz bir sekste istek büyük önem taşımaktadır. Oral seksin isteksiz bir şekilde yapılması, kadının ya da erkeğin bu konuda soğukluk yaşamasına neden olur. Ayrıca cinsellikten aşırı derece tiksinme oluşabilir. Bunun için partneriniz oral seksi istemiyor ise onu kesinlikle zorlamayın.

Hijyene Dikkat Edin

Hijyen, sadece oral sekste değil diğer seks türlerinde de geçerli bir durumdur. Ancak oral sekste buna aşırı dikkat edilmelidir. Çünkü ağzın direk teması sonucu birçok hastalık size geçebilir. Bunun için oral sekse başlamadan önce hijyeni tam anlamıyla sağlamanız önemlidir. Kadının vajinasını, erkeğin de penisini oral sekse hazır hale getirmesi önemlidir. Bu hazırlıkları yapmadan oral sekse başlamayın.

Dişlerinize Dikkat Edin

Oral seksin doruklarına ulaşıldığı anda dişleriniz partnerinizin organına değebilir. Bu değme sırasında ise partneriniz acı hissedebilir. Acı ise zevkin bozulmasına neden olur. Bu nedenle oral seks sırasında dişlere dikkat edilmesi gerekir. Özellikle de erkeğin penisine değen dişler, onun için çok acı verici olabilir. Bunu engellemek için dişlerinizi dudaklarınız ile kapatabilirsiniz.

Ellerinizi İyi Kullanın

Oral sekste sadece ağızın kullanılması yeterli değildir. Bunun yanı sıra ellerin de başrolde olması gerekir. Oral seks yapılırken ellerinizi partnerinizin üzerinde gezdirin. Bu şekilde oral sekse olan iştahın artmasını sağlayabilirsiniz.

Oral Sekste Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oral sekste diğer dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Penis büyüklüğü ile ağzınız aynı büyüklükte değildir. Buna dikkat ederek oral seks yapın.
  • Oral sekste diğer bölgelerin de göz ardı edilmemesi gerekir.
  • Oral seks esnasında eşinizi haz aldığınız şekilde yönlendirin.
  • Oral seksi bir zorunluluk gibi algılamayın.
  • Oral seks sırasında da soru sorabilirsiniz.
  • Oral sekste dikkat etmeniz gerekenler bunlardır.

Oral sekste nelere dikkat edilmesi gerektiği yukarıda açıklanmıştır. Oral seks, her çiftin hayatında olmak zorunda değildir. Bu seks türü çiftlerin cinsel yaşamlarına ayrı bir hava katmalarını sağlar.